KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7394244
*
nr 739 4244
Otto Strandman
(1871-1960), Sverige
Blandteknik, Otto Strandman (1871-1970), monogramsignerad, motivets mått: 24x29
Otto Strandman, svensk skulptör född 1871, död 1960.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2012
kl 17:16:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 08:45:32
1
100 kr
6/2 09:29:13
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik otto strandman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9107 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, blandtekni..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:56
-
9129 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade Umeå, 1894..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:19
-
9161 Blandteknik
3 st, Veronica Kaevandes. Signerade, Olja på pannå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:07
-
6111 Blandteknik
6 st, Ludvig Lubbe Nordström (1882-1942), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:42
-
9145 Blandteknik
Aurelia Wal. Signerad, blandteknik, 35x47 cm, ytte..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:55
-
8154 Blandteknik
Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Strand. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:13
*
Otto Strandman
Otto Strandman, svensk skulptör född 1871, död 1960.
nr 739 4244
Otto Strandman
(1871-1960), Sverige
Blandteknik, Otto Strandman (1871-1970), monogramsignerad, motivets mått: 24x29
Otto Strandman, svensk skulptör född 1871, död 1960.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/2 08:45:32 | 1 | 100 kr |
6/2 09:29:13 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik otto strandman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9107 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, blandtekni..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:56 -
9129 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade Umeå, 1894..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:19 -
9161 Blandteknik
3 st, Veronica Kaevandes. Signerade, Olja på pannå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:07
-
6111 Blandteknik
6 st, Ludvig Lubbe Nordström (1882-1942), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:42 -
9145 Blandteknik
Aurelia Wal. Signerad, blandteknik, 35x47 cm, ytte..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:55 -
8154 Blandteknik
Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Strand. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:13